Březen 2015

Google se chystá potlačovat alternativní média. Nástrojem se má stát sestavování pořadí stránek podle „faktičnosti“. Kdo o ní bude rozhodovat?

9. března 2015 v 7:00 | WhiteShadow |  Svobodný Internet
Gigant vyhledávacích enginů Google, hlavní tahoun provozu pro většinu mediálních portálů, přistupuje ke změnám způsobů řazení webových stránek a prohlašuje, že má v úmyslu používat známé "vyvracečské kanály" k určování "pravdivosti" obsahu.

Bývalý generál NATO Harald Kujat: Neviděl jsem důkazy zapojení ruské armády na Ukrajině

8. března 2015 v 7:00 | WhiteShadow |  Ukraina
Bývalý německý generál NATO Harald Kujat dlouhodobě v diskuzích, na které ho zvou německá mainstreamová média (v tomto případě ZDF) tvrdí, že je potřeba s Ruskem spolupracovat a přistupovat obezřetně jak k prohlášením Ukrajiny, tak Ruska, ale i Západu.

" Kde to žijete, paní Merkelová?" - Odvážný projev Sahry Wagenknechtové

7. března 2015 v 8:03 | WhiteShadow |  EU
Člověk má dojem, že jsou pro vás důležitější věci, paní Merkelová, než zájmy německých podnikatelů: jsou to zájmy americké vlády a americké ekonomiky.Ve vašem projevu v Sydney, paní Merkelová, jste se strašně pobouřila nad tím, že 25 let po pádu Berlínské zdi stále ještě přežívá "staré myšlení" o sférách vlivu, že je pošlapáváno mezinárodní právo. "Kdo by to byl pokládal za možné…", byla jste citována.
Nabízí se otázka, paní Merkelová: Kde to vlastně žijete? A kde jste žila v posledních letech?
Kde jste žila, když USA pošlapávaly mezinárodní právo v Iráku, aby rozšířily své sféry vlivu o iráckou ropu?
Kde jste byla, když bylo a je za účasti Německa pošlapáváno mezinárodní právo v Afgánistánu?
Kde jste byla, když byla bombardována Libye a když byla vyzbrojována syrská opozice, včetně dodávek zbraní Islámskému státu?

T. G. Masaryk - O demokracii

7. března 2015 v 7:45 | WhiteShadow |  Společnost
Jsme národ tělem i duší demokratický. Máli naše demokracie své nedostatky, musíme překonávat ty nedostatky, ale ne překonávat demokracii. Říká se například, prý, parlament už nedostačuje, ne už, ale ještě ne. Parlament je volen voličstvem. kdo to voličstvo vychoval politicky a mravně? O pravdě a základních zásadách práva a mravnosti se nemůže hlasovat podle většiny. demokracie sama lidi nevychovává.Slušní, opravdoví lidé se vychovávají rodinou, školami, církvemi, státní správou, literaturou,žurnalistikou, a tak dále..