8 potravin se skrytými živočišnými produkty

10. září 2014 v 7:00 | WhiteShadow |  Zdravý a štastný životní styl
Existuje mnoho důvodů, proč se lidé vyhýbají živočišným produktům v jejich stravě. Může to být z náboženských důvodů, ze zdravotních důvodů, z důvodů ochrany životního prostředí, nebo z důvodů ochrany zvířat. Ale ať už je váš důvod jakýkoliv, měli byste vědět o všech potravinách, které mohou obsahovat skryté živočišné produkty.


Seznamy podobné jako je tento, již byly mnohokrát zveřejněny, nejen na portálu svobodnenoviny.eu, ale je to pro dobrou věc. Bez nich, vegani a vegetariáni, kteří lpí na svém životním stylu, nebo ti, kteří prostě nevěří transparentnosti potravinářského průmyslu, můžou nevědomky jíst maso nebo zvířecí složky.
Zde je 8 potravin, které by mohly obsahovat skryté produkty živočišného původu:
1. Pečivo - Server Huffington Post uvedl, že některé druhy rohlíků a chleba obsahují látku známou jako L-cystein. Tato aminokyselina je údajně obvykle derivována z lidských vlasů, nebo z peří drůbeže.
2. Červené šťávy, cukrovinky a nanuky - purpurové barvivo známé jako karmín, košenila, nebo kyselina karmínová ve skutečnosti pochází z podzemního brouka. Firma Dannon používá (nebo používala) drcené brouky (karmín), jako barvivo pro své jogurty.
3. Marshmallows - želatina nacházející se v marshmallows, ale také v dezertech a cereáliích. Jedná se o protein z živočišných kostí, šlach, chrupavek, kůže atd.
4. Pivo - Mnoho výrobců piva, včetně známého piva Guiness, používají něco, co se nazývá isinglass, což je želatina pocházející z rybích měchýřů. (Výrobci piva také používají tuto želatinu ve svých varnách).
5. Příchutě lesních plodů v potravinách - Castoreum je považován za "přírodní chuť" a mnoho výrobců potravin jej vůbec na etiketě jako obsaženou složku neuvádí. Nicméně, tato příchuť pochází z análních žláz bobrů. Zní to opravdu neuvěřitelně, ale je tomu tak, viz odkaz.
6. Pomerančový džus s Omega-3 - Dávejte si pozor na všechny potraviny, které obsahují tuky Omega-3. Například u pomerančového džusu Tropicana s Omega-3 se přidávají tuky z rybího oleje.
7. Worcestrová omáčka - Většina lidí si nejsou vědomi přídavných látek ve worcestrové omáčce. Pro případ, že to nevíte, tak tato omáčka obsahuje ančovičky.
8. Okurky - Některé okurky, olivy a ovoce z konzervy obsahují kyselinu mléčnou. Kyselina mléčná je mléčný výrobek, zejména kyselina tvořena bakteriemi na laktózu.
Tyto dny chtějí být všichni informováni o potravinách, o jejich složení a původu. Je to těžký úkol, když výrobci potravin nejsou velice otevření ohledně jejich metod a jejich vzorců.

Zdroj:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama