Osho: Buďte alespoň trochu inteligentní

2. srpna 2014 v 11:00 | WhiteShadow |  Life
Celá má filozofie je založena na tom, že nemáte vyvíjet žádné úsilí, že máte jen relaxovat a osvícení se samo dostaví. Přijde, když zjistí, že jste úplně uvolněni, bez napětí, bez úsilí, a okamžitě se na vás snese jako tisíce květů.


Všechna náboženství vám kážou naprostý opak a tvrdí, že osvícení je namáhavá záležitost, že vyžaduje celoživotní úsilí, možná i mnoho životů, a že tu není žádná jistota a záruka. A vy ani navíc neznáte cestu k osvícení, proto je možné, že ji ztratíte a zabloudíte. Jen pár lidí se doklopýtalo k osvícení. Byla to pouhá náhoda.
Miliony lidí se snaží a nic nenacházejí a neuvědomují si, že jejich hledání v nich vyvolává velké napětí, jejich úsilí vytváří stav, v němž nemohou dosáhnout osvícení. Osvícení nastane jen tehdy, když jste tak klidní, že už téměř nejste. Je jen čiré ticho a náhle dojde k explozi, k explozi vaší zářící duše. Lidé, kteří o to příliš usilují, jen ničí svou inteligenci nebo své tělo. Dosáhnete ho v uvolněném stavu. Relaxace je živnou půdou, z níž vyrůstají růže osvícení. A proto je dobré, že chcete být uvolnění, v pohodě, bez úsilí a napětí. Toto je recept na osvícení. Osvícení můžete být hned dnes! Osvícení je vaše nejniternější bytí. Vy se však příliš snažíte hledat, pátrat, děláte to či ono a nikdy se nedostanete k vlastnímu já.
Ve stavu relaxace nikam nesměřujete, nic neděláte a tráva začne růst sama od sebe. Naprosto stačí bdělost, inteligence, vědomí, a to není spojeno s úsilím, stačí pozorování, pozice svědka, a to není spojeno s napětím. Jsou to radostné prožitky. Nijak vás neunaví. Jste naprosto tiší a klidní. V případě takzvaných světců se o inteligenci mluvit nedá. Svým nesmyslným úsilím ji zcela zničili.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ANA ANA | Web | 2. srpna 2014 v 23:34 | Reagovat

No já nevím. Opravdu to tak funguje? Pro každého? Osvícený Osho... připravuje si sám jídlo? Shání si jídlo? Nebo nejí? Pere si šaty, vydělává peníze? Nebo se o něj starají jiní? Ono to asi nebude tak jednoduché... :-?  8-)
Myšlenka sama je zajímavá, ale asi se nedá praktikovat pořád.
I když, čas od času vypnout a jen nepřítomně civět do nebe, rozhodně neuškodí... a trochu zpomalí čas. :-)

2 ANA ANA | Web | 2. srpna 2014 v 23:36 | Reagovat

P.S. tím nechci říct, že jsou to špatné myšlenky, jenomže ten, kdo shání živobytí, má těžko čas na to, relaxovat...
A v dnešním světě neshánět živobytí nelze.
Leda možná být ve stavu bezdomovce, ten se opravdu nemusí starat o platbu inkasa, různých pojištění, kroužků, nákupů věcí pro domácnost, vaření, úklidu a tak...
Prostě to vidím moc prakticky... 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama