Izrael zakazuje mírové protesty

14. srpna 2014 v 6:40 | WhiteShadow |  Izrael Palestina
Tisíce izraelských mírových demonstrantů chtělo v sobotu večer demonstrovat na Rabin Square v Tel Avivu. Chtěli vyjádřit svou solidaritu s lidmi v Gaze. Izraelská vláda se však zkrátka rozhodla, že svoboda projevu v otázce aktuální politiky v Gaze, není povolená a demonstraci zakázala.


Izraelský Home Front Command (Izraelské obranné síly) jednoduše změnil pravidla pro ,,velké shromáždění" a policie oznámila, že mírové demonstrace nejsou povolené.
Takže větší shromáždění lidí, které podporuje konce války v Gaze, je v Izraeli nezákonné. Protesty, které trvaly celé týdny, byly pravému křídlu v izraelské vládě trnem v oku. Více než 10.000 lidí protestovalo proti válce v Gaze a počet stoupá.
Izraelští občané jednoznačně neměli tento názor. Byl jich exponenciálně rostoucí počet, který vyšel protestovat proti válce v Gaze. Nyní izraelský Home Front Command, po konzultaci s policií, mírové protesty jednoduše zakázal.
Izraelská mírová skupina Peace now, řekla: ,,Jako občané, kteří dodržují zákony, musíme demonstraci přesunout na pozdější dobu. Budeme ale zkoumat důvody, pro tento zákaz."
Dál to znamená: ,,Chápeme rozhodnutí, že v těžkých dobách není lidem dovoleno protestovat, jako nebezpečný precedens, který oslabuje demokratickou diskusi v Izraeli."
Dokud tento zákaz není zrušený, větší míra protestů není v Izraeli povolená. To je důvod, proč v budoucnu nebudou žádné zprávy o protestech v Izraeli, proti válce v Gaze. Zdá se, jako by izraelská vláda ze strachu z ,,Izraelského jara" protesty potlačuje.

Zdroj:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama