Ilegální separační zeď Izraele stále stojí

1. srpna 2014 v 7:00 | WhiteShadow |  Izrael Palestina
Separační zeď je místy až osm metrů vysoká, více než dvojnásobně vysoká, než berlínská zeď. V palestinských městech jako Betlém, Qalqilya a Abu Dis se zeď tyčí nad populací, která na ni nasprejovala nápisy a obrázky přirovnávající současnou situaci na okupovaném Západním břehu s apartheidem v Jižní Africe.
Před deseti lety, 9. července, Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) vyzval ke zrušení této zdi a označil ji za ilegální, kvůli výrazným ekonomickým a sociálním problémům, které způsobila Palestincům. Dnes tato zeď stále stojí.


Byla vybudována Izraelem pod výmluvou bezpečnosti před 12 lety a ICJ byla tato bariéra považována, co se týká bezpečnostních potřeb Izraele, za neproporcionální a za formu kolektivního trestu vůči celé palestinské populaci na okupovaném Západním břehu.
Klikatící se okupovaným Západním břehem tato zeď odděluje vesnice a lidi od vlastní půdy, a často rozděluje komunity vedví. Protože se zeď klikatí, je tato bariéra v současné době přes 700 km dlouhá, což je dvojnásobná délka Zelené linie, linie příměří z r. 1949, která je mnohými mezinárodními organizacemi považována za neoficiální hranici mezi Izraelem a okupovaným Západním břehem.
V Betlému ovlivnila zeď zásadně životy mnohých. Jedna betlémská rodina pocítila břímě kontroly z věžovité struktury obzvláště. Život rodiny Anastasových se drasticky změnil, když zeď vyrostla a oddělila Anastasovi od Racheliny hrobky, která je na druhé straně bariéry.
V r. 2003, dva týdny před vánocemi, vyrostla zeď kolem domova Claire Anastasové během několika hodin.
"Postavili kolem nás zeď během jednoho dne. Byla jsem tu sama s tchýní a brečely jsme a nemohly jsme nic dělat," řekla Anastasová. "Koho tady zajímají civilisti? Nikoho."
Dům je nyní zdí uzavřen, je jí obklopen ze tří stran. Anastasovi vlastní turistický obchod se suvenýry v přízemí rodinného domu, který je nyní téměř bez zákazníků. Zeď byla postavena asi 10 metrů před budovou Anastasových a zatímco tato budova je na místě, kde bývala dříve rušná hlavní silnice, nyní je deset let již osamocena ve slepé ulici. Rodina je nyní silně zadlužena, kvůli nedostatku příjmů.
Zeď nejen ovlivnila příjem Anastasových, ale také jejich svobodu pohybu a každodenní život. Když tato struktura vyrostla, někteří z rodinných příslušníků skončili na západní straně zdi a byli tak odděleni od rodiny, se kterou dříve sousedili. Blízkost domu u zdi, a výška budovy, také způsobily komplikace. Střecha domu Anastasových je Izraelem považována za bezpečnostní hrozbu a rodina musí získat povolení, aby mohla na vlastní střechu jít. Vojáci často dům zabírají a používají střechu jako výhodný bod pro vojenské operace v blízkém uprchlickém táboře Aida.
"Stále se ptáme, kde jsou mezinárodní organizace, kde jsou vůdci pracující pro lidská práva - používající tento titul ve jménu svých organizací," řekla Anastasová. "Kde jsou?"
John Dugard, profesor mezinárodního práva a bývalý soudce ICJ, říká, že ačkoliv ICJ rozhodl proti bariéře, politika kolem OSN znamená, že jsou její rozhodnutí prakticky impotentní.
"Mezinárodní společenství má nedostatek vůle si názor vynutit. Rada bezpečnosti, kvůli USA, ho odmítla schválit. Ani Čtyřka to nikdy neschválila a Valné shromáždění na to zapomnělo," řekl Dugard. "Palestinská samospráva, za Abbase, nemá na dovolávání se mezinárodního práva na podporu palestinské věci žádný skutečný zájem a většině států a většině lidí je to ukradené."
Trasa samotné zdi anektuje historickou zemědělskou půdu a bere ji malým palestinským komunitám v celém Západním břehu, a prakticky přiděluje tuto půdu ilegálním izraelským osadám, které, po vytvoření zdi, jsou nyní na západní straně zdi. Olivovníkové sady a další zemědělská pole vlastněná palestinskými rodinami po generace byly vykořeněny a zkonfiskována.
V r. 2012 dokázala vesnice Bil'in v centru Západního břehu přesvědčit Izrael zeď strhnout a posunout ji o několik set metrů západně. Tento částečný úspěch umožnil vesnici získat zpět třetinu své anektované zemědělské půdy, což je vítězství pro vesnici jedinečné.
Přesto většina půdy vesnice leží na druhé straně zdi a každopáteční protesty vesnice proti zdi jsou pravidelně potlačovány izraelskou armádou, používající slzný plyn, gumové střely a další prostředky na rozhánění davu.
"Buldozer zničil naši půdu a naše stromy a zabral je, když byla zeď postavena," řekl MEMO člen rodiny Burnat v Bil'in. "A Izrael chce, abych armádě házel květiny."
Zatímco protesty vesnice přinesly počáteční vítězství, Burnat řekl, že konce struktury lemující jejich vesnici nevidí.
Navzdory rozhodnutí ICJ před 10 lety, že zeď je ilegální strukturou, zůstává na místě, bez jakýchkoliv známek ze strany Izraele, že by se v blízké budoucnosti hodlal podvolit rozhodnutí soudu. Profesor Dugard zůstává ohledně ilegálnosti zdi a formy kontroly, jejíž je nyní součástí, neoblomný. "Zeď je ilegální, protože porušuje normy mezinárodního humanitárního práva a normy lidských práv. Izrael praktikuje na okupovaných palestinských územích formu apartheidu. A zeď to podtrhuje."

Převzato z:
http://www.zvedavec.org/komentare/2014/07/6067-ilegalni-separacni-zed-izraele-stale-stoji.htm
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 CraigZet CraigZet | E-mail | Web | 29. prosince 2017 v 2:25 | Reagovat

Приобрести можно на веб-сайте http://mangoo77.mangoosteen.com

Предлагаем нашим покупателям чудодейственное средство для похудения Mangoosteen. С ним возможно избавиться от 15 кг за 2 недели.

Растение мангкут растет в Азии. Плоды дерева обладают удивительными свойствами, которые были положены в основу сиропа Мангустина. Во флаконе имеется более 20 плодов этого удивительного растения. Плоды с дерева мангостан помогают сжечь чрезмерную липидную ткань. И также замечательно воздействуют на организм в комплексе. Специфика изготовления средства, а также специальная упаковка помогают сохранить все полезные свойства плодов.

Главным веществом сиропа Мангустина являются плоды с растения мангостин, в них имеется огромное число полезных веществ. Благодаря веществу окиси дифениленкетона, которое в громадных количествах содержатся во фрукте, сильно тормозятся процессы окисления в теле. Окись дифениленкетона признана одним из самых мощных антиоксидантов. В плоде растения мангустин к тому же есть разнообразные витамины и элементы. Купить сироп Мансустина возможно на сайте http://mangoo77.mangoosteen.com.

2 DavidBrart DavidBrart | E-mail | Web | 29. prosince 2017 v 19:00 | Reagovat

Study for your undergraduate Music and Film Studies BA (Hons) degree at Bangor University (UCAS code WW36)

Piano music - http://goobest.info/

3 cecilgf69 cecilgf69 | E-mail | Web | 2. února 2018 v 10:47 | Reagovat

Chit my altered engagement
http://analplug.tobuy.in/?register.kaiya
erotic desires erotic vampires erotic tv show erotic art prints erotic romance writers

4 Xiaomivob Xiaomivob | E-mail | Web | 3. února 2018 v 19:45 | Reagovat

Фитнес-центр в Высокой Горе   <a href=http://www.g-hotel.ru/fitness/biektau-fitness>Show more>>></a>

5 Otelarelo Otelarelo | E-mail | Web | 4. února 2018 v 17:48 | Reagovat

Недорогой отель Владимирский находится рядом с центром Нижнего Новгорода. Ближайшая станция метро Ленинская находится в 640 м от гостиницы, что позволяет попасть в центр города за 10-15 минут. Гостиница располагается в Нижнем Новгороде рядом с ЖД вокзалом.

<a href=http://vladimir-otel.ru>Отель в Нижнем Новгороде</a>

6 marionw11 marionw11 | E-mail | Web | 9. února 2018 v 6:22 | Reagovat

My redone gay porn site  
http://men.sexblog.pw/?info-remington
  leather gay gays kissing gay magazine subscription gay single gay indians

7 Robertgob Robertgob | E-mail | Web | 19. února 2018 v 1:00 | Reagovat

Настоящее Норвежское уже НЕ ЛАМИНИН  http://www.1541.ru  а AminoPure и AminoBoosters от компании Get Your Boom, которые в 3-7 раз дешевле и в 2 раза сильнее чем Laminine LPGN по концентрации экстракта YTE. AminoBoosters and AminoPure are 3-7 times more affordable as Laminine by LPGN. Заработок здесь - это Партнерка без обязательных покупок продукта. Почему стал слабым ЛАМИНИН - LAMININE LPGN, миф о факторе роста фибробластов - FGF, Восстановление Здоровья когда Медицина БЕССИЛЬНА, Пассивный доход, работа на дому без вложений, work at home, Работа пенсионерам. Смотрите на сайте

<a href=http://youtu.be/INzunr0RQf4>Предлагаю Рассылку ценой $10 На месяц на 30 млн. сайтов круглосуточно</a>

<a href=http://ny8.ru/543485529>Заработать 1 щелчком мышки до 9 млн. рублей внеся 1 раз 9 usd или Абсолютно бесплатно</a>

8 GordgNom GordgNom | E-mail | Web | 20. února 2018 v 20:20 | Reagovat

На нашем сайте Вы найдете анкеты проституток Питера любого формата, если Вам по душе девочки с анальным сексом, выбирайте их в расширенном поиске или перейдите по ссылке поиск.
<a href=https://prostitutkipitera.pw>Проститутки Питера</a>

9 lotsandArPoits lotsandArPoits | E-mail | Web | 24. února 2018 v 19:01 | Reagovat

Наша компания ведет добычу песка из карьера, расположенного в Московской области. Покупая песок у нас, вы не переплачиваете за логистику – песок отличного качества будет доставлен к вам на участок или объект строительства непосредственно с места разработки.Наша продукция соответствует ГОСТу ГОСТ 8735-88 и ГОСТ 8736-93. Мы предлагаем как просеянный песок (очищен от камней и крупных включений), так и мытый (очищен от водорастворимых примесей: глины, органики и грунта). Наши преимущества: Оптимальная цена; Быстрая доставка транспортом компании; Точное соблюдение сроков; Мы сотрудничаем со строительными и производственными компаниями, работающими в Москве и Московской области. Сотрудничество с нами сбережет ваше время и сохранит репутацию, поскольку мы всегда заботимся о своевременной доставке и высоком качестве продукции.Помимо песка, у нас можно купить щебень, гравий и суглинок для строительных и производственных нужд.

<a href=http://lotsand.ru/><img>http://lotsand.ru/images/Pesok888.jpg</img></a>
http://lotsand.ru/scheben-vtorichnyy/shcheben-vtorichnyj-kolotyj-kirpich
http://lotsand.ru/peschano-graviynyy-karer/

<a href=купить>http://lotsand.ru/scheben/shchebenochno-peschanaya-smes-fraktsiya-0-10-mm</a>|
<a href=заказать>http://lotsand.ru/produktsii/shcheben-iz-graviya-fraktsiya-5-10mm</a>|

щебень гравийный 5 20 цена за куб
гранитный щебень фракция 5 20 цена
щебень 50 кг цена

10 clydelw1 clydelw1 | E-mail | Web | 3. března 2018 v 17:47 | Reagovat

At large porn pictures    
http://bigblackbooty.adultgalls.com/?facebook.destini
   por xxx videos erotic art history erotic graphic novel erotic breastfeeding

11 Everettarelo Everettarelo | E-mail | Web | 4. března 2018 v 23:00 | Reagovat

Аренда квартиры на сутки в Нижнем Новгороде
http://na-sutki-kvartira.ru - Квартиры посуточно - na-sutki-kvartira.ru

12 Rodgerkaf Rodgerkaf | E-mail | Úterý v 13:15 | Reagovat

The particular microchip comes with a enormous relation to if perhaps you will be a winner or alternatively non-winner with internet poker video playback. The task you perform the biceps and triceps is always of benefit, now, it's micro-chip also known as most of the RNG (Haphazard Quanity Genset) that provides the ability in your footballer to address these smooth have fun with or maybe a botch the actual opportunity. To spell out, consider the electronic poker from the internet machinery becoming Notebook. It`d be advisable to begin doing as a result of that's what this is. Look at the laptop computer you operate at home or your office. It is designed to undertake special goals. Your garden perhaps, but it really really entails orders with a purpose to perform the job. For that reason you put in software applications. Present in classified guidelines, every day is enough no matter what you command line. Begin a person establishment, give time to manage, followed by begin additional with no need of interfering with approach of the actual one particular. For those who get themsleves words, every day pumping systems the very best advice in to the prints program, and afterwards continues to career. Every day doesn't have to postpone the entire inkjet printer is finished, the exact theory while using electronic poker video game. Development might be programmed to come up with each and every single realistic casino poker pass, repeatedly. Competitors recognize within minutes or even several hours. Near to operates in nanoseconds. Through the long it takes so that you can help hand and wrist, the computer sometimes have ignored each individual you can line-up a century situations.

http://bet188.16mb.com/uncategorized/fundamental-principles-fog-guarantee-is/

13 prooknann prooknann | E-mail | Web | Úterý v 23:24 | Reagovat

http://prooknann.ru/Ustranenie-produvaniy.html - продувание пластиковых окон пвх из створки устранение причины

14 Daviddew Daviddew | E-mail | Středa v 11:32 | Reagovat

Уникальная магнитная щетка для мытья окон.

Моет с двух сторон сразу!

Забудьте о сложностях и страхе при мытье окон.   Экономьте время, силы, нервы, моющее средство.

Подробное описание и видео здесь - https://vk.cc/7OUpbv

15 ElenaGolunovaOfficial ElenaGolunovaOfficial | E-mail | Web | Středa v 22:25 | Reagovat

Все желающие, заходите к нам на официальный сайт сайт https://golunova-elena.ru/ Елены Голуновой.

Добро пожаловать на официальный сайт Елены Голуновой.

Тут вы сможете задать любой волнующий Вас вопрос сильнейшему экстрасенсу 13 битвы экстрасенсов.
Официальный сайт Елены Голуновой

Здравствуйте! Меня зовут Елена Голунова, я приветствую Вас на своем официальном сайте! Здесь Вы найдете информацию обо мне и фотографии, а так же через мой сайт вы сможете задать мне вопрос пройдя тест.

Я урожанка Новосибирска и мне 43 года, экстросенсорикой я занимаюсь очень давно в основном черная магия меня интересует которая не менее эффективна чем белая магия.

У меня трое сыновей, Влад который Кадони 25-и лет, до него Виктор Голунов и средний сын Дмитрий которому 15 лет и он уже обладает способностями.

Наш сайт  https://golunova-elena.ru/

16 remokna-nn remokna-nn | E-mail | Web | Čtvrtek v 19:54 | Reagovat

http://remokna-nn.ru - регулировка створки дерево

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama