Ron Paul: Ukončete CIA!

30. července 2014 v 12:41 | WhiteShadow |  System of a down
Bývalý kongresman Ron Paul se zasazuje o zrušení Ústřední zpravodajské služby CIA a odsuzuje je kvůli jejich kontroverzním vyslýchacím postupům.


V neděli, bývalý texaský zákonodárce a bývalý kandidát na prezidenta napsal na internetových stránkách Ron Paul Institute for Peace and Prosperity, že " tajné akce CIA po celém světě vedly ke zničení zemí a společností a rozpoutaly nevídaný odpor vůči Spojeným státům."
"Pro naši vlastní bezpečnost, ukončete CIA!" Neléhal Paul, který sloužil téměř tři desítky let v Kongresu a třikrát neúspěšně kandidoval na prezidenta, než loni předčasně odešel do důchodu.
I přesto, že americká vláda do značné míry omezila špinavé CIA mučící techniky, jejich nedávná rozhodnutí by měly sloužit jako připomínka, že agentura by měla jednou provždy být uložena k odpočinku, píše Paul.
" Minulý týden Evropský soud pro lidská práva shledal, že americká vláda přestěhovala jednotlivce do tajných vazebních center v Polsku (a pravděpodobně i jinde), kde byli mučeni daleko od zraků veřejnosti. Polské vládě byla uložena pokuta ve výši stovek tisíc dolarů, jako náhrada škody pro dvě oběti, které se ničeho nedopustili a byli mučeni na polské půdě," napsal Paul.
Obamova administrativa i přes rozhodnutí soudu odmítá připustit, že taková zařízení existují a místo toho tvrdí, že takové programy byly ukončeny v roce 2009.

Zdroje:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama