Outcry over disowned raped girl / Pobouření nad zavrhnutou znásilněnou dívkou

29. července 2009 v 6:00 | WhiteShadow |  System of a down

Offers of help are pouring in for an eight-year-old Liberian girl disowned by her own family in Phoenix, Arizona, after being raped by four boys.
--------------------
Nabídky pomoci pro 8-letou liberijsou dívku žijící ve Phoenixu v Arizoně, zavrhnutou její vlastní rodinou, se hrnou jedna za druhou, poté co byla znásilněna čtyřmi chlapci.

The girl is under the care of the Arizona Child Protective Service (CPS) because her parents said she had shamed them, and they did not want her back.
Phoenix police said calls had come in from all over the US offering money, or even to adopt the young girl.
The boys, Liberian immigrants aged nine to 14, have been charged with rape.
The case has sparked outrage across the US and even drawn condemnation from Liberian President Ellen Johnson-Sirleaf, an outspoken anti-rape campaigner.
"I think that family is wrong. They should help that child who has been traumatised," Mrs Johnson-Sirleaf told CNN.
"They too need serious counselling because clearly they are doing something, something that is no longer acceptable in our society here," she added.

Brutal attack
Media reports said the girl was lured into a shed on 16 July with promises of chewing gum by the four young boys.
There, they held her down and took turns assaulting her for 10 to 15 minutes, before her screams alerted officers nearby.
The oldest suspect, a 14-year-old boy, will be tried as an adult on charges of kidnapping and sexual assault, police said on Friday. He is being held in police custody until trial.
The other three - aged 9, 10, and 13 - are charged as juveniles with sexual assault and kidnapping.
But the police said no charges will be filed against the parents.
"They didn't abandon the child," Phoenix police sergeant Andy Hill told AFP news agency. "They committed no crime. They just didn't support the child, which led to CPS coming over there."
Sgt Hill said people from eight or nine US states had called wanting to adopt the girl or donate money.
Related link:
Insanely high rate of rape in South Africa
----------------------------------------------------------------
Dívka je teď v péči arizonského úřadu pro ochranu dítěte(CPS), protože její rodiče řekli, že je zahanbila a že ji nechtějí zpět.
Phoenixská policie se vyjádřila, že lidé napříč celými USA telefonují a nabízejí peníze nebo dokonce adopci této malé dívky.
Oni chlapci, liberijští imigranti ve věku 9 až 14 let byli obviněni ze znásilnění.
Tento případ vyvolal pobouření v celých USA a dokonce si zasloužil odsouzení od liberijské prezidentky Ellen Johnson-Sirleaf, otevřené bojovnici proti zločinu znásilnění.
"Myslím si, že tato rodina se chová špatně. Měli by pomoci dítěti, které bylo traumatizováno," uvedla Johnson-Sirleaf pro CNN.
"A oni potřebují také vážné poradenství, protože očividně dělají něco, co v naší společnosti už nadále není akceptováno," dodala.

Brutální napadení
Média podávají zprávu o tom, že dívka byla 16. července čtyřmi chlapci vlákana do kůlny na žvýkačku.
Tam ji podrželi u země a vystřídali se na ní. Útok trval 10 až 15 minut než její výkřiky zalarmovaly nedaleké strážníky.
Podle vyjádření policie, nejstarší podezřelý, 14letý chlapec bude souzený jako dospělý z obvinění únosu a sexuálního útoku a ve vazbě bude držen až do soudu.
Ostatní tři chlapci ve věku 9, 10 a 13 let budou obvinění z únosu a sexuálního útoku jako nezletilí.
Policie rovněž uvedla, že nebudou vznesena žádná obvinění vůči rodičům.
"Oni to dítě neopustili," uvedl seržant Andy Hill z phoenixské policie pro zpravodajskou agenturu AFP. "Nespáchali žádný zločin. Jenom své dítě nepodpořili, což tady přivedlo úřad pro ochranu dítěte.
Seržant Hill řekl, že telefonovali lidé z 8 nebo 9 amerických států, kteří chtěli přispět peníze nebo dívku adoptovat.
Související odkaz:
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 skaut68 skaut68 | Web | 29. července 2009 v 12:20 | Reagovat

Panebože! Děti! Děti?? :-(

2 Mr. Satisfaction Mr. Satisfaction | E-mail | Web | 31. července 2009 v 0:15 | Reagovat

Smutné, bohužel pro takové příběhy nemusíme chodit ani tak daleko. Jeden náš příbuzný vede centrum pro opuštěné matky, kde jsou dívky do 18ti let, které už se staly matkami a jejich rodiče je naprosto... vydědili a nechtějí s nimi mít nic společného... přitom to jsou dívky z vysoké vrstvy občas, jenže rodiče se za ně stydí. Není to sice přímo to samé, ale nechápu jak toto můžou rodiče udělat svým dětem.

3 ileana ileana | Web | 2. srpna 2009 v 11:35 | Reagovat

Tak tohle je příšernost. Ti rodiče podle mě té holčičce ublížili daleko víc než ti kluci >_< Co měla ta holčička kromě rodiny? Leda tak traumatizující zážitek ze znásilnění, který se v tak mladém věku zapíše sakra hluboko do osobnosti. A rodiče ji zavrhnou....jak jsem většinou klidnej člověk, za tohle bych ty lidi z fleku profackovala >_<

4 Slach Slach | E-mail | Web | 25. února 2010 v 16:30 | Reagovat

ahoj honzo, zajímáme se o to samé, mám na svém webu fotku malých afrických "bojovníků", 300.000 dětí a mladistvých se učí střílet a zabíjet a nosí zbraň, místo aby si hrály a chodily do školy...
http://jirislach.blog.cz ???  :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama