Projekt White Shadow

1. června 2009 v 18:26 | WhiteShadow |  About me
Tento svět má v sobě spousty barev, které mě těší, radosti, která mě obohacuje, bolesti, které se nebráním a zášti, kterou opovrhuji.
Neznám odpovědi na základní otázky lidského bytí. Nevím kdo a jak stvořil nás k obrazu svému. A ani trochu mě to nebolí. Zeptejme se stromu proč je stromem a zeptejme se ohně kým chce být. Možná, že pravda je jen výsměch bohů. Možná, že já jsem Alfou i Omegou a možná, že nejsem ničím.


Nevěřím v závazky a přece vím, co je to pokora. Nerespektuji staré lidi jen proto, že jsou zestárlí. Nejsem hrdý Čech, Evropan, syn, bratr a možná ani člověk, ale mám se rád a mám rád život.
Není nač být hrdý. Lhali nám. Lhali nám rodiče, lhali nám učitelé, lhali nám politici, historici, antropologové, právnici, lhaly nám všechny církve světa.
Mým cílem není šířit psychologii oběti a strachu, ale naopak emancipovat kolemjdoucí svobodnými informacemi a oprášením starého dobrého kritického myšlení.
Příspěvky, které přebírám a nebo pochází z vlastní tvorby mohou a budou chápány jako ´tendenční´. Myslím si, že každá změna vědomí nejprve předpokládá určitou tendenci. Máme to zafixované jako téměř negativní slovo, jako protipól slova ´objektivní´ a nikdo už vlastně nevíme co to ´objektivní´ znamená a proč ´tendenční´ je špatně. A když je někdo tendenční, je tak vždy považován zase někým a kdoví jaké jsou tendence toho někoho. U článků, které přebírám je mi jedno jestli je napíše komunista, neonacista, transexuál, zločinec a nebo osamělá vdova. Zajímají mě fakta. Pochopitelně publikuji příspěvky, které rezonují s mým viděním světa a nikdy se nebudu tvářit, že je tomu jinak.
Zakládám si pokud možno na tom, abych se nepouštěl do žádných spekulací či nepodložených teorií a na základě toho také vybírám a nebo tvořím vlastní články. Nekladu si nárok na pravdu, ale kladu si nárok na to, abych o ni mohl skromně a taktně usilovat. Zajímají mě názory a zkušenosti druhých a jejich kontrast je cílém mého snažení.
Člověka, který označí druhého za ´konspiračního teoretika´ chápu jako někoho, kdo prostě nemá argumenty. Jsem přesvědčený, že konspirace nejsou člověku přirozeným jevem a žádná konspirace nemůže přežít pokud nemá pevné základy.
Zpochybňovat systém a podrobovat ho neustálé analýze by šlo chápat jako určitou formu terorismu nebo šíření poplašné zprávy, ale pokud systém funguje a věda, statistiky i lidská zkušenost to může doložit, potom tento audit pouze posílí fungující systém a není co řešit.

Jen to dobré Vám všem přeje.

WhiteShadow
--------
Spolupráce je vítaná, kontaktovat mě můžete na info@jankopcil.com
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 anniele anniele | Web | 21. července 2014 v 18:09 | Reagovat

... jsem zvědavá.. tohle je rubrika, kterou navštívím asi na každém blogu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama